+355 69 91 81 262
rezervo@udhetime.com.al

Seaden Sea Planet Resort & Spa

Seaden Sea Planet Resort & Spa – 5 *****

Rreth Hotelit :

Ky hotel mahnites eshte inaguruar ne Prill te vitit 2013, si investim i katert i hoteleve Seaden. Hoteli eshte i vendosur ne Qendren e turizmit Kazilot dhe ofron sherbim All Inclusive.

Me nje arkitekture mbreslenese Sea Planet Resort & Spa ofron kushte luksoze dhe nje nje cilesi te larte sherbimi dhe akomodimi per te gjithe te ftuarit e saj.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Sea Planet Resort & Spa posedon plazhin e saj privat – me rere dhe guralece, shazllonet, cadrat e diellit per plazh jane pa pagese.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 72 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Dhomat jane te dizenjuara me shume shije dhe te bera enkas per t’ju ofruar rehati dhe qetesi gjate pushimeve tuaja.

Resorti luksoz disponon 130 dhoma standarde me pamje nga deti (30 m2), 155 dhoma me pamje anesore nga deti (30 m2), 172 dhoma familjare (50 m2), 18 dhoma familjare me pamje nga parku (64 m2), 5 dhoma per persona me aftesi te kufizuar (30 m2).

Dhomat standarde me pamje nga deti dhe ato me pamje anesore nga deti  jane te pajisura me celes elektronik, ajer te kondicionuar, ballkon, telefon me linje direkte, sistem alarmi kunder zjarrit, LCD TV,  kanale satelitore, kasaforte (ekstra pagese), minibar, vaske, telefon te dyte ne tualet.

Dhomat familjare kane dy dhoma te ndara te pajisura me LCD TV, celes elektronik per deren, ajer te kodnicionuar, ballkon, telefon me dalje direkte, sistem alarmi kundrazjarrit, kanale satleitore, kasaforte (ekstra pagese), minibar, vakse, telefon te dyte ne tualet.

Ushqim dhe pije

Sea Planet Resort ofron nje restorant qendror ku sherbehen vaktet kryesore ne sistemin bufe, 4 restorante A la Carte si dhe bare te ndryshme ne holl, afer pishines etj.

Te restorantet A la Carte mund te rezervoni nje here ne jave, nevojitet te behet nje rezervim paraprak. Ne keta restorant do te gjeni gatime speciale te kuzhines osmane, aziatike, italiane dhe prodhime deti. Ne baret e resortit sherbehen pije alkolike vendase dhe joalkolike deri ne mesnate.

Sport & Argëtim

Gjate pushimit tuaj do argetoheni nga nje grup profesionistesh animatore qe do t’ju bejne pushimet tuaja te paharrueshme.

Resorti ju ofron nje pishine te madhe te jashtme, pishine per femije, aqua park me 6 rreshqitese dhe pishine te brenshme, qender fitnesi, qender lojerash elektronike, bowling, ping – pong, kend interneti

Qender SPA 2500 m2 e cila perfshin: 1 banjo me avull, 2 sauna, 1 VIP hamam per 2 persona, 1 Hamam te pergjithshem, 12 dhoma te medha masazhesh, 1 dhome per kujdesin ndaj lekures

Kend lojerash, programe argetimi per femijet, miniklub, vakte te pershtatshme per femije, skuader animimi etj.

 

FACILITETET

 

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports
Rreth Autorit