+355 69 91 81 262
rezervo@udhetime.com.al

Rixos Premium Tekirova

Rixos Premium Tekirova – 5 *****

Rreth Hotelit :

Rixos Premium Tekirova 5* ndodhet ne Tekirova ne plazhin e saj, rreth 2 km nga qendra e Tekirova, 17 km nga qendra e Kemer dhe rreth 60 km nga qendra e Antalias.

Hoteli eshte hapur ne 2002 dhe eshte rinovuar plotesisht ne 2014 dhe ka nje siperfaqe prej 186,000 m2.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli ka plazhin e tij me rere 550m me nje flamur blu. Çadrat, karriget ne dysheme, dysheket dhe peshqiret jane falas.

Baby Beach – nje plazh i krijuar posaçerisht per femije ne menyre qe ata te mund te luajne dhe te notojne ne det.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 75 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka 770 dhoma te vendosura ne dy ndertesa (Blloku A dhe Blloku B) dhe bungalot. Dhomat standarde dhe suitat familjare (Blloku B) u rinovuan ne 2017. Ai ka 330 dhoma standarde, 144 dhoma luksoze, 16 suita familjare, 6 suita luksoze, 94 suita kopshtesh familjare, 40 suita pishine dhe 100 vila pishine.

Dhomat standarde 26m2, mund te kene pamje nga kopshti ose deti. Çdo dhome standarde ka nje ballkon, ajer te kondicionuar qendror, kasaforte, mini bar (rimbushet çdo dite), set per çaj dhe kafe, TV satelitor, banjo me dush, tharese flokesh, pasqyre kozmetike.

Dhoma luksoze 32m2, mund te kene pamje nga kopshtit ose detit. Çdo dhome luksoze ka nje ballkon, kondicioner ajror qendror, kasaforte, mini bar (rimbushet çdo dite), set per çaj dhe kafe, TV satelitor, banjo me dush, tharese flokesh, pasqyre kozmetike.

Family Garden Suite 46m2 dhe mund te kene nje pamje nga liqeni ose kopshti. Ata kane dy dhoma gjumi, dy banjo me dushe, ballkon, kondicioner qendror, kasaforte, mini bar (rimbushet çdo dite), set per çaj dhe kafe, TV satelitor, tharese flokesh, pasqyre kozmetike.

Pool Suite Ground Floor  45m2, kane nje pamje nga kopshti. Çdo dhome ka nje tarrace dhe pishine, dhome gjumi, dhoma e ndenjes, banjo me dush, kondicioner ajror qendror, kasaforte, mini bar (rimbushet çdo dite), set per çaj dhe kafe, TV satelitor, tharese flokesh, pasqyre kozmetike.

Suite familjare: zona eshte 52m2 dhe perbehet nga dy dhoma gjumi, banjo me dush, ballkon, ajer te kondicionuar qendror, kasaforte, mini bar (rimbushet çdo dite), set per çaj dhe kafe, TV satelitor, tharese flokesh, pasqyre kozmetike.

Ushqim dhe pije

Hoteli operon ne sherbimin All exclusive – mengjes, dreke dhe darke (vete-sherbim – zgjedhja e disa pjatave sipas rregullave te hotelit). Hoteli ka dy restorante kryesore, Bruz dhe Veranda.

Koncepti perfshin pije alkoolike dhe joalkoolike lokale, disa pije te importuara, birra lokale, limonada dhe ushqime te ndryshme, sanduiçe dhe akullore ne vende te caktuara ne kohe te caktuara.

Ka disa restorante à la carte: La Roseta (Italian), Cactus (Amerikan), exlusive Club (kuzhine nderkombetare), Alaturca (Turke), Sirene (peshk) dhe Mandarin (Kinez). ekziston edhe nje restorant shijshem per femije.

Hoteli ka nje ppasticeri dhe nje numer te madh baresh (Rixos lounge, Private lounge, Lobby bar, Lotus bar, Beach bar, Chaos disco, Highlights bar, Yummy bar, Xpress bar).

Sport & Argëtim

Kompleks pishinash ne natyre, kompleks pishinash per femije, pishine e brendshme, aqua park, mini park ujor, palester, pilates, yoga, meditim, 3 fusha tenisi, pingpong, volejboll plazhi, futboll, basketboll, surf, sporte uji, bowling, gjuajtje me hark, shigjeta, bilardo, shah, festa plazhi, disko, klasa vallezimi, klasa gatimi, kinema, Wi-Fi internet ne pjesen me te madhe te hotelit.

Hoteli dallohet per Aquaparkun me te madh dhe me modern ne zonen e Kemerit.

Banje turke (hamami), banje me avull, zone pushimi.

 

FACILITETET

 

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

 

Rreth Autorit