+355 69 91 81 262
rezervo@udhetime.com.al

Limak Limra Hotel & Resort

Limak Limra Hotel & Resort – 5 *****

Rreth Hotelit :

Limak Limra Hotel & Resort eshte i vendosur ne Kiriş ne plazhin e tij, rreth 8 km nga qendra e Kemer dhe rreth 60 km nga qendra e Antalias.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli shtrihet ne plazhin e tij privat, me rere dhe guralece. Streterit, cadrat e diellit dhe peshqiret, pa pagese.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 70 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka 815 dhoma, nga te cilat: 255 dhoma jane ne ndertesen kryesore (218 dhoma standarde dhe 37 studiot Jacuzzi),

343 dhoma ne aneksin Arycanda (336 dhoma standarde dhe 7 suita Junior)

87 ne aneksin Fame Garden (35 standarde dhoma dhe 52 apartamente familjare) dhe

130 dhoma standarde ne aneksin Limra Park (matane rruges).

Dhomat standarde kane nje ballkon ose tarrace, ajer te kondicionuar qendror (ne varesi te kushteve te motit), kasaforte, mini bar (rimbushet çdo dite), TV satelitor me kanale muzikore, telefon direkt ne dhome dhe banjo, banjo, tharese flokesh.

Dhomat mund te kene nje pamje te kopshtit, pishines, pamjeve te pjesshme dhe te drejtperdrejta te detit.

Dhomat standarde te parkut ndodhen pertej rruges nga ndertesa kryesore e hotelit.

Dhomat familjare perbehen nga dy dhoma te ndara. Çdo dhome familjare ka nje ballkon, kondicioner ajror qendror (ne varesi te kushteve te motit), kasaforte, mini bar (rimbushet çdo dite), TV satelitor me kanale muzikore, banjo me dush, tharese flokesh.

Ushqim dhe pije

Sherbimi ne hotel eshte Ultra All Inclusive – mengjes, mengjes i vone, dreke, darke, darke vone dhe supe mesnate (vete-sherbim – zgjedhja e disa pjatave sipas rregullave te hotelit).

Koncepti perfshin pije alkoolike dhe joalkoolike lokale dhe te caktuara, petulla turke, pica dhe makarona, çaj, kafe dhe embelsira, akullore (ne kohe te caktuara te dites).

Hoteli ka nje restorant kryesor Phaselis, 5 restorante à la carte (turk, italian, skare, kineze, peshk), 3 restorante snack (Lykia, Galata, Beach) dhe 6 bare.

Sport & Argëtim

Hoteli organizon aktivitete te shumta per ju qe te shijoni cdo moment te pushimeve tuaja.

Hoteli ofron aqua park me 6 rreshqitese (3 te vogla dhe 3 te medha), 4 pishina te hapura, pishine te brendshme, palester, 2 fusha tenisi, volejboll plazhi, basketboll, aktivitete ditore dhe ne mbremje, amfiteater, disko, internet Wi-Fi. Banje turke (hamami), sauna, banje me avull, xhakuzi ne natyre.

Per femijet ka nje mini klub (per femije nga 4-12 vjeç), klub junior (per femije mbi 12 vjeç), pishine per femije dhe park ujor me 6 rreshqitese

 

FACILITETET

 

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports
Rreth Autorit