+355 69 91 81 262
rezervo@udhetime.com.al

Diamond Premium Hotel & Spa

 

Rreth Hotelit :

Diamond Premium Hotel & Spa me 5 yje eshte nje resort All Inclusive I vendosur ne vendpushimin e njohur Side te Turqise. Vetem nje shetitje e shkurter nga plazhi i tij privat, hoteli gjithashtu mburret me nje sere pishinash, aktivitete argetuese dhe madje edhe nje Klub Femijesh per te vegjlit.

Ka nje siperfaqe prej 26.000 m2, eshte 80 km larg qendres se Antalyas dhe 7 km larg Side.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli ndodhet 7 minuta me kembe nga plazhi i tij privat. Plazhi eshte 250 m i gjate me guralece dhe rere.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 70 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka ne total 496 dhoma komode, dhe ofron standarte te ndryshme dhomash si: Dhoma Standarte, Dhoma Family, Junior Suite, Luxury Suite te cilat jane te arreduara me nje stil unik te dizenjuara me nje art modern.

Alternativat e ndryshme te dhomave do t’ju ndihmojne te zgjidhni me te miren per veten tuaj.

Te gjitha dhomat jane komode dhe luksoze me mobilje elegante, telefon, tharese flokesh, kondicioner, mini bar, TV dhe sherbimi i dhomes gjithashtu.

Ushqim dhe pije

Hoteli disponon: Carpaccio A’La Carte, Sultan A’La Carte ku keni mundesi te konsumoni gatime tradicionale dhe nderkombetare.

Ne Restorantin kryesor ku keni mundesi te konsumoni mengjesin, dreken dhe darken buffe.

Beach Bar, Disco Bar ku keni mundesi te konsumoni pije te ndryshme. Patisseria ku do te keni mundesi te shijoni embelsira te ndryshme.

Sport & Argëtim

Filloni pushimet duke u zhytur ne nje nga pishinat e jashtme, ose perfshini familjen ne nje larmi aktivitetesh argetuese.

Mendoni per volejboll plazhi, sporte ujore, zumba, lojera ne pishine dhe shume me teper.

Mund te shijoni nje stervitje ne palester, ose duke u kenaqur me nje masaz. Nderkohe, femijet do te shijojne Mini Club i cili ka shume gjera per te bere per te vegjlit. Artet dhe zanatet, nje shesh lojrash, nje pishine, lojera, mini disko dhe gara do t’i argetoje te gjithe.

Resorti ka 3 pishina te hapura dhe 2 pishina te mbyllura. Perveç pishines per femije, komoditetet e tjera rekreative perfshijne nje rreshqitese uji dhe nje palester.

Hoteli ofron sherbime te ndryshme si : Qendren ABAMA SPA ku keni mundesi per tu relaksuar – sauna, banjo turke, masazhe te ndryshme, pishine e brenshme, trajtime te ndryshme, qender fitnesi pishine e jashtme, aquapark, pishine per femije, aktivitete te ndryshme.

Diamond Nights ku organizohen show te ndryshme per femije dhe te rritur, muzike live, kercime te ndryshme.

 

FACILITETET

 

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Turkish Bath
 • Water Sports
Rreth Autorit