+355 69 91 81 262
rezervo@udhetime.com.al

Bosphorus Hotel Sorgun

 

Rreth Hotelit :

Hoteli Bosphorus Sorgun eshte hapur ne Prill te vitit 2017 me nje siperfaqe prej 20.000 metra katrore.

Ndodhet prane qendres turistike Sorgun, 5 km nga Side, 5 km nga Manavgat, 64 km nga qendra e qytetit te Antalias dhe 40 minuta nga kurset e golfit ne Belek .

Hoteli ofron per mysafiret e tij nje restorant kryesor te brendshem me nje kapacitet prej 900 personash, restorantin ne natyre me nje kapacitet prej 250 vendesh, bar plazhi, lobi bar, pishine, disko, 2 pishina te jashtme, pishine te brendshme, pishine per femije, salla e konferencave, sherbime mjekesore, mini market, sherbime fotografike, dyqane argjendarie, kasaforte, internet, banje turke, sauna, shezllone, çadra, dysheke dhe peshqire plazhi prane pishines, zyre kembimi valutor, parkim.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli ndodhet 110m nga plazhi I tij privat. Bar plazhi: falas.

Ne pishine dhe ne plazh: çadra, shezllone, dysheke – falas. Peshqire plazhi: falas.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 54 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka 455 dhoma, nga te cilat 424 standarde, 28 suita dhe 3 dhoma per personat me aftesi te kufizuara.

Dhomat standarde (pamje nga deti, lumi, kopshti): kane 33 m, jane te mobiluara ne menyre moderne dhe jane te pajisura me kondicioner individual, kasaforte, vaske, tualet, tharese flokesh, ballkon, mini frigorifer, telefon direkt, TV satelitor.

Suite familjare (pamje nga kopshti, pamje nga pishina): 55 m, kane te njejtat lehtesira si ato standarde, perbehen nga 2 dhoma me nje dere midis tyre.

Suite luksoze (pamje nga deti): 60 m sq, tarrace, 1 tualet, 1 xhakuzi, 1 dhome ndenje dhe 1 dhome gjumi me dere midis tyre, maks. 2 persona.

Ushqim dhe pije

Hoteli ka 1 restorant kryesor, 3 restorante a la carte, 7 bare dhe 1 disko.

Restoranti kryesor ne Bosphorus Sorgun ofron sherbim bufe me menu te pasur tradicionale dhe nderkombetare.

Koncepti All Inclusive ( mengjesi,mengjesi I vone, dreka, darka ne forme buffe e hapur), snack, akullore & pasta, Turkish Gozleme, pije vendase dhe leng frutash I fresket, akullore, Turkish mocha dhe pijet e importuara( extra charge)

Restoranti Qendror: Ka kapacitetin 900 pax ne ambientin e brendshem dhe 250 pax restorant I hapur.

Ndodhen gjithashtu dhe 3 Restorante a la Carte te perfshira.

Baret: Beach Bar, Lobby Bar, Pool Bar, Disco ( Baret jane hapur 10:00-24:00 te perfshira ne concept. Pas ores 24 :00 jane me extra charge) Lobby Bar eshte hapur 24 ore.

Sport & Argëtim

Ekipi i animacioneve 6 dite ne jave, salle pritjeje TV, salla e lojerave, qender fitnesi, shigjeta, joga, biblioteke, pingpong, bilardo, mesime vallezimi, mesime kercimi, gjimnastike, shtrirje, disko, kinema 7D.

Mini klub per femije te moshes midis 4 dhe 12 vjeç me nje shesh lojerash te perfshire posaçerisht per te vegjlit, programe animimi per femije.

Sherbime te perfshira: salle pritjeje TV, peshqire plazhi, pingpong, rreshqites, pishine te brendshme, xhakuzi, banje turke, sauna, Wi-Fi ne dhome dhe holl, leng portokalli i fresket per mengjes, kasaforte ne dhome, restorante a la carte.

 

FACILITETET

 

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports
Rreth Autorit