+355 69 91 81 262
rezervo@udhetime.com.al

Alan Xafira Deluxe Resort & Spa

 

Rreth Hotelit :

Alan Xafira Deluxe Resort & Spa me 5 yje ndodhet ne zonen e bukur te Avsallar, 500 metra nga plazhi privat. Hoteli ka kopshte dhe pishina te mrekullueshme te rrethuara me peme.

Ne kete hotel jane krijuar kushte te shkelqyera per nje qendrim te rehatshem.

Hoteli eshte ndertuar ne 2014, me nje siperfaqe totale prej 45,000 metra katrore.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Plazhi privat i hotelit ndodhet 500 metra nga hoteli.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 100 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka 817 dhoma dhe te gjitha dhomat kane ajer te kondicionuar, telefon, telefon ne dush, tapet, kasaforte, tharese flokesh, tv satelitor, ballkon, mini bar, tualet me te gjithe aksesoret e nevojshem.

Kategorite e dhomave jane Superior Standard, Familjare Superiore, Vila Familjare dhe King Suite.

Ushqim dhe pije

Sherbimi ne hotel eshte All Inclusive – mengjesi, dreka dhe darka ne forme bufeje. Snacks, kafe/çaj dhe biskota,  ne kohe te caktuar te dites.

Restorantet e hotelit sherbejne pjata te shijshme italiane, turke dhe ushqim deti. Baret e hotelit ofrojne pije freskuese dhe vakte te shijshme.

Sport & Argëtim

Xafira Deluxe Resort ofron nje mori aktivitetesh argetuese, pajisje te shkelqyera sportive, hoteli ofron dy pishina te hapura, nje pishine te veçante per te vegjlit, nje park ujor plot rreshqitese, ekziston nje klub per femije i mbikeqyrur per te mbajtur anetaret me te rinj te familjes tuaj te zene.

Art fitness centre e pajisur me te gjitha makinat me te fundit te ushtrimeve kardio, fusha tenisi dhe nje fushe futbolli me pamje nga deti.

Ju keni gjithashtu edhe sherbimin e plote spa, qe ofron nje sere trajtimesh dhe masazhesh.

 

FACILITETET

 

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports
Rreth Autorit