+355 69 91 81 262
rezervo@udhetime.com.al
Kohëzgjatja: 06 Oct 2022 - 09 Oct 2022
Vendndodhja: Austri
Çmimi: 409 €
Rezervoni tani!

Nisja Destinacioni Data Orari Nisjes Orari i Mbërritjes
Tirana Vienna 06 OCT 2022 07:10 0855
Vienna Tirana 09 OCT 2022 13:55 15:30
DATA TË TJERA
Nisja: 06-10-2022

6 Tetor

Çmimi Total
818 €/ cifti
Nisja: 04-11-2022

4 Nëntor

Çmimi Total
698 € / cifti
Nisja: 25-11-2022

27 Nëntor

Çmimi Total
798 € / cifti

DETAJET E TURIT

Dita e Parë: 

Fluturimi Direkt Tiranë – Vjenë. Nisja më 07.10 – Mbrritje në Vjenë më 08.55. Transfertë për në Hotel. Sistemimi në Hotel. Pasdite shëtitje e lirë. Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë: 

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet e Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit. Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë:

Mëngjesi në Hotel. Vazhdon vizita në Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve dhe Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: 

Mëngjesi në hotel. Transfertë për në Aeroportin e Vjenës. Fluturimi për në Tiranë. Nisja më 13:55- Mbrritje më 15:30.

Me Shume Detaje: Pagesa përfshin:

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus,
3. Akomodim në hotel me 3 yje,
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit,
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 20x 23cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:

• Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.