+355 69 91 81 262
rezervo@udhetime.com.al
Kohëzgjatja: 04 Nov 2022 - 07 Nov 2022
Vendndodhja: Itali
Çmimi: 329 €
Rezervoni tani!

Nisja Destinacioni Data Ora Nisjes Ora Mbërritjes
Tirana Venecia 04 NOV 2022 07:25 09:10
Rimini Tirana 07 NOV 2022 12:55 14:20

Nisja: 14-10-2022

Nisja: 04-11-2022

Nisja: 25-11-2022

Dita e Parë: 

Nisja nga Tirana me avion për në Venecie. Nisja më 07.25. Mbrritja në Venecie më 09.10. Nisja për në Verona. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Vizitë e Monumenteve Kryesore të Veronës: Shtëpia Xhuljetës, Arena Veronës, Piazza Erbe, Arche Scaligere, Via Mazzini, Kulla Lamberti. Transfertë në Hotel pranë Venecies. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë:  

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore të Venecies: Piazza San Marco, Ura Rialto, Palazzo Ducale, Bazilika San Marco etj. Fjetje në Hotel

Dita e Tretë:

Mëngjesi në Hotel. Nisja për në San Marino. Vizitë në San Marino: Kështjella dhe rrugicat karakteristike në San Marino. Kthimi për në Rimini. Vizitë e Monumenteve kryesore në Rimini: Ura Tiberius, Arch Augustus, Sheshi Tre Martiri, Piazza Cavour, Tregu vjetër i peshkut, Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:

Mëngjesi në Hotel. Transfertë për në Aeroportin e Riminit. Fluturimi për në Tirane. Nisja në orën 12.55. Mbrritja në Tiranë në 14.20.

 

Në pagesën përfshihen:

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
3. Nuk është përfshirë Trageti në Venecie.