+355 69 91 81 262
rezervo@udhetime.com.al
Kohëzgjatja: 2 Ditë
Vendndodhja: Mostar, medugorje, Bosnje Hercegovinë
Available Seat: 40
Çmimi: 65€
Rezervoni tani!

Datat e Nisjes : 

► PRILL: 22-23, 29-30                               €65 / personi HB
► MAJ:    06-07, 13-14, 20-21, 27-28      €65 / personi HB

►DITA E PARË: VIZITË NË MOSTAR DHE MEDJUGORJE

-Nisja nga Tirana në orën 04:00.

Vazhdimi i udhëtimit drejtë pikës kufitare të Hanit të Hotit. Procedura doganore. Pas kalimit në territorin e Malit të Zi, ndalesa e parë do të jetë në Tuz të Malit të Zi per kafe.
Vazhdimi i udhëtimit me pas drejtë Bosnje dhe Hercegovinës. Vizitë në Mostar ose ndryshe qyteti i menekshese ku do të kemi mundësinë të shohim:
– Urën e famshme të Mostarit;
– Rrugën e famshme te mjeshtërve të vjetër;
– Xhaminë e madhe;
– Katedralen e betontë të Mostarit (e vetmja në Europë);

Kohë e lirë më pas për të shëtitur në qytetin e vjetër të Mostarit. Pas vizitës së Mostarit, vazhdimi udhëtimit për në Medjugorje. Akomodimi në hotel. Darka ne hotel

Pas darkes vizitojmë Medjugorjen ose vendi i ”Gospa Mira” (Zonja e Paqes), shtatoren që qan, si dhe Katedralen e Shenjtë të qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar.

 

►DITA E DYTË: PELIGRINAZH NË MEDJUGORJE – UJËVARA KRAVICA

Mëngjesi në hotel.
Pas mëngjesit, nisja më pas drejtë vendit ku është shfaqur Shën Mëria  vendi i mrekulllive për shumë besimtarë që vijnë nga shtete të ndryshme të botës për të vizituar këtë vend hyjnor.

Më pas vazhdojmë vizitën tonë në ujëvarat e Kravicës, në një nga mrekullitë e natyrës në zonën e Medjugorjes.  ( Opsionale 10 euro extra bileta )
Vazhdimi i udhëtimit për kthim në Tiranë me ndalesa të shkurtra gjatë rrugës.
Mbërritja në Tiranë në darkë.
Fundi i shërbimit tonë.

POLITIKAT E FËMIJËVE

• 0-2.99 VJEC JANË FALAS

• 3-6.99 VJEC PERFITON 30% ZBRITJE

• MBI 7 VJEC PAGËSE E PLOTË

┏━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

 NË ÇMIMIN PËR PERSON PËRFSHIHEN:

  • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
  • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
  • Transporti me automjet komod
  • Mëngjesi dhe darka

 NË ÇMIMIN NUK PËRFSHIHEN:

  • iguracioni i shëndetit në udhëtim
  • Dreka
  • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
  • Taksa lokale 2 EUR
  • Bileta e hyrjes në Ujëvaren Kravica. extra 10 euro