+355 69 91 81 262
rezervo@udhetime.com.al
Kohëzgjatja: 2 Ditë
Vendndodhja: Meteora, Greqi
Available Seat: 40
Çmimi: 65€
Rezervoni tani!

Datat e Nisjes : 

►PRILL: 22-23, 29-30    €65 / personi BB

►MAJ: 06-07, 13-14, 20-21, 27-28      €65 / personi BB

 

DITA E PARE

-Nisja nga Tirana në oren 05.00.
Vazhdojme udhëtimin me autobus për në Janinë. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Kalimi nga Pika kufitare e Kakavisë drejt Janinës, kryeqendrës së Epirit. Vizitohet Kalaja, Sheshi Qëndror, Manastiret dhe Xhamitë e vjetra dhe ishulli i Janines ku ndodhet dhe shtepia muzeale e Ali Pashe Tepelenes . Pasdite, vonë, vazhdimi i rrugës për në Kallabaka. Sistemimi dhe akomodimi në hotel.

DITA E DYTE

 

Dita e Dytë: Mengjesi në hotel. Paradite, vizitë panoramike e disa prej manastireve më të famshëm të Meteorës. Zonës më të bukur në Greqi që shquhet për bukurinë e saj natyrore dhe pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO. Konsumimi i ushqimit në Meteora. Vizitë në Kostur. Kthimi ne Shqipëri nga dogana e Kapshticës. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës për kafe.
Mberritja në Elbasan dhe Tiranë në mbremje.

Fundi i shërbimit tonë .

Duhet te keni me vete :

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

SUGJERIM : NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT , NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

POLITIKAT E FEMIJEVE:
Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
• 0-3.99 VJEC FALAS
• 4-8.99 VJEC 50 % ZBRITJE
• MBI 9 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

┏━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

 NË ÇMIMIN PËR PERSON PËRFSHIHEN:

  • Mëngjesi
  • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
  • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
  • Transporti me automjet komod

 NË ÇMIMIN NUK PËRFSHIHEN:

  • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
  • Hyrja në monumente dhe muzeume.
  • Gjithcka e papërmendur me sipër.
  • Taksa lokale €1.5 per dhome hotel 3*
  • Taksa lokale €3 per dhome/nate hotel 4*