+355 69 91 81 262
rezervo@udhetime.com.al
Kohëzgjatja: 4 Netë / 5 Ditë
Vendndodhja: Lefkada, Greqi
Available Seat: 40
Çmimi: 270€
Rezervoni tani!

Nisje 4, 11, 18 , 25 Qershor

Çmimi 270 Euro 4 netë / 5 ditë HB

 

Nisje 2, 9, 16,Korrik

Çmimi 338 Euro 4 netë / 5 ditë HB

Nisje 23, 30 Korrik

Çmimi 362 Euro 4 netë / 5 ditë HB

 

Nisje 6, 13, 20, 27 Gusht

Çmimi 362 Euro 4 netë / 5 ditë HB

 

DITA PARË – Nisja nga Tirana në orën 22:00. Ndalesa të shkurtra rrugës. Në mëngjes mbërrijmë në Parga. Kohe e lirë për plazh dhe për të vizituar qytetin në orën 16:00 nisemi për në Lefkada akomodimi dhe darka në tavernë.

 

DITA DYTË – Pas mëngjesit, nisemi për plazh në Kathisma-Lefkada, ku do të qëndrojmë deri në orën 16:00. Pas plazhit, nisemi për një vizitë në manastirin e Faneromenit. Rreth orës 18:00 kthimi për në hotel. Pasdite e lirë. Darka në tavernë.

 

DITA TRETË – Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri. Aty na pret anija për te vazhduar udhetimin tone. Fillon udhëtimi në orën 10:00. Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkadës…Porto Katsiki, Meganisi, Scorpion, Porti Fiskardo dhe shpellen Papanikoli. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme mbaron në orën 18:30. (Shëtitja me anije ka kosto shtesë 30€/person) Më pas qëndrojme për një kafe në Nidri dhe me pas vazhdojmë për në hotel.

Darka në taverne.

 

DITA KATËRT – Pas mëngjesit, Nisja për në plazh deri në orën 16:00. Pushim në hotel. Pas pushimit në hotel nisemi për vizitë në qëndër të Lefkadas. Darka në tavernë.

 

DITA PESTË – Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri i Kakavisë. Ndalesë dhe shëtitje në liqenin dhe kalanë e Janinës ( Vizitë në varrin e Ali Pashës) . Më pas të lirë për konsumimin e drekës.  Mbërritja në Tiranë rreth orës 22:00

 

Fundi i Shërbimit tonë

 

Në cmim përfshihet:

Transporti me autobus komod. (Nuk ka zbritje ne cmim për transport individual) Akomodimi ne hotel 3*

Mëngjesi dhe darka

Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.

 

Në cmim nuk përfshihet:

Shëtitja me anije, opsionale €30 Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Siguracioni jetës në udhetim (i këshillushëm).

 

0-2 vjec janë falas;

2-12 vjec, nëse akomodohet në dhomë me 2 të rritur, përfiton €20 zbritje;

mbi 12 vjec paguan si i rritur.