+355 69 91 81 262
rezervo@udhetime.com.al
Kohëzgjatja: 3 Ditë
Vendndodhja: Parga, Lefkada, Janinë
Available Seat: 40
Çmimi: 125
Rezervoni tani!

DITA PARË 28 – 29 Prill  – Nisja pas Pallati të Kulturës ( OPERA )  në orën 22:00 . Ndalesa të vogla rrugës për kufirin e Qafëbotës.  Ndalesa e parë në tokën greke në Parga, qytet turistik i ndërtuar në qafë mali dhe bregdet. Konsumi i mëngjesit dhe vizitë në Parga.  Mbrritja në Lefkadhë rreth drekës, Akomodimi në hotel dhe konsumimi i drekës sipas dëshirës të lirë .  Pasdite vizitë  në qytet dhe në sokaqet me dyqane turistike. Darka romantike në tavernë karakteristike buzë detit.

DITA DYTË – Mëngjesi në hotel dhe nisja për qëndren më të famshme turistike të ishullit, Nidri. Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 10:00. Vizitojmë bregdetet me famë botërore të Lefkadhes…Porto Kaciqi ose Egremni, Meganisi, Scorpion….dhe shpellën Papanikoli. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa. Konsumimi i  drekës e lire në anije. Kjo shëtitje e mrekullueshme mbaron në orën 18:30  qëndrojmë për një kafe në Nidri dhe pastaj në hotel për tu shlodhur. Darka në tavernë.

DITA TRETË – Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri i Kakavisë. Ndalesë dhe shëtitje në liqenin dhe kalanë e Janinës( Vizitë në varrin e Ali Pashës) . Më pas të lirë për konsumimin e drekës.  Mbërritja në Tiranë rreth orës 22:00

 

┏━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

NË ÇMIMIN PËR PERSON PËRFSHIHEN:

✔  TRANSPORTI ME MJET KOMOD TIRANË – LEFKADA – TIRANË

✔  AKOMODIMI NË HOTEL 3* ME MËNGJES

✔  DARKA NË TAVERNË.

✔  SHOQËRUES SHQIPTAR GJATË UDHËTIMIT

NË ÇMIMIN NUK PËRFSHIHEN:

✘ UDHËTIMI DHE DREKA NË ANIJE

✘  GJITHÇKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM.

 

TIRANE – IGUMENICE       5 H 11 MIN    351 KM
IGUMENICE – PARGA               29 MIN      28 KM
PARGA – LEFKADA             1 H 56 MIN    113 KM
LEFKADA – JANINA            2 H 32 MIN    158 KM
JANINA – TIRANA               4 H 24 MIN   310 KM