+355 69 91 81 262
rezervo@udhetime.com.al

Cfare mund te vizitosh per 4 dite ne Budapest?

Kontaktoni me konsuletet e turizmit  per te marre paketen tuaj te personalizuar per Budapest.  Program i sugjeruar per kete udhetim: (te gjitha udhetimet opsionale te permenduar me poshte mund t’i rezervoni direkt ne agjensi per te shmangur rradhet e gjata) Dita e pare:  Fluturimi Tiranë Budapest. Nisja nga Tirana ose rajoni , mberritja dhe akomodimi ne hotel. Sygjerohet te prisni edhe transfertat aeroport – hotel. Gjate pasdites mund te beni nje ngjitje tek Kodra Gellert nga ku mund te shijoni nje pamje te mrekullueshme te 2 pjeseve te qytetit Budes dhe Pestit te ndara nga Lumi I Danubit. Akomodimi ne hotel dhe darka e lire. Dita e dyte : Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit mund te merrni  autobuzin Hop On – Hop Off  ( 30 euro /personi ) per nje ekskursion ne qytetin e Budapestit. Ne...
Vazhdo te lexosh

Cfare mund te vizitosh per 4 dite në Amsterdam?

Kontaktoni me konsuletet e turizmit per te marre paketen tuaj te personalizuar per Amsterdam. Program i sugjeruar per kete udhetim: (te gjitha udhetimet opsionale te permenduar me poshte mund t’i rezervoni direkt ne agjensi per te shmangur rradhet e gjata) Dita e Parë : Fluturimi direkt për në Amsterdam. Pasditja sugjerohet ne lokalet buze kanaleve te Amsterdamit. Dita e Dytë: Mund te merrni autobusin Hop On – Hop Off  ( 25 euro )dhe do te keni mundësinë te vizitoni pjesën e vjetër dhe të re të Amsterdamit. Vizitohet Sheshi Magna. Veshja e jashtme e Pallatit mbreteror eshte fasada më e bukur e Sheshit Magna. Vizitë në muzeumin Rijks në Amsterdam, Shtëpitë tregtare të shekullit të 17-të dhe kishat me kembanat e tyre te shek 16 dhe 17. Pasdite e lirë për të vizituar qendrat komercial...
Vazhdo te lexosh

Cfare mund te vizitosh per 4 dite në Firence?

Kontaktoni me konsuletet e turizmit per te marre paketen tuaj te personalizuar per Firenze. Program i sugjeruar per kete udhetim: (te gjitha udhetimet opsionale te permenduar me poshte mund t’i rezervoni direkt ne agjensi per te shmangur rradhet e gjata) Dita e pare: Pas mberritjes dhe akomodimit ne hotel, ne varesi te orarit te avionit, ju sugjerojme qe te vizotoni nje nga atraksionet me ikonike te qytetit, sheshi Duomo dhe katedralja e punuar nga Brunelleschi dhe kulla e kembanes nga Giotto, Piazza Della Signora, Sheshi San Lorenzo, San Trinita, Ponte Vecchio. Ju sugjerojme nje darke te lehte ne restorant Panini Toscani qe ndodhet ne Sheshin Duomo dhe eshte vleresuar si nje nga restorantet me te mire ne Firence. Dita e dyte: Pas mengjesit ne hotel, vazhdojme vizitat me muzeun e...
Vazhdo te lexosh

Cfare mund te vizitosh per 4 dite në Cappadocia (Kapadokia), Turqi

Kontaktoni me konsuletet e turizmit per te marre paketen tuaj te personalizuar per Cappadocia. Program i sugjeruar per kete udhetim: (te gjitha udhetimet opsionale te permenduar me poshte mund t’i rezervoni direkt ne agjensi per te shmangur rradhet e gjata) Dita e Parë: Nisja nga Tirana, fluturimi për në Kayseri, nëpërmjet Stambollit. Merret transferta nga Aeroporti per ne Cappadocia akomodimi ne hotel . Dita e dyte – Tour ne Cappadocia Ky udhetim kushton duke filluar nga 30€/person. Nisja ne mengjes i turit per te exploruar zonen e Goremes.  Ne vijim , vizitohet Qyteti i nendheshem i Kaymakli (hyrja 4€)i cili eshte me i madhi dhe me i thelle nga te gjithe qytetet e tjera, ka 8 nivele te lidhura me tunele te ngushte . Me pas, do te konsumoni dreken ne nje nga...
Vazhdo te lexosh
12